Co to jest księgowość hybrydowa?

Prowadzenie księgowości to obowiązek każdego przedsiębiorcy. Większe firmy mają zatrudnionych księgowych, którzy stacjonarnie prowadzą księgowość wewnątrz firmy. Natomiast osoby prowadzące mniejsze działalności gospodarcze zwykle korzystają z usług biur rachunkowych, do których regularnie dostarczają ogromne teczki dokumentów.

W przypadku tradycyjnego biura rachunkowego przedsiębiorca musi skompletować dokumenty i dostarczyć je do biura, które pracuje w konkretnych godzinach. Dokumentów nie ma w firmie, co staje się problemem w sytuacji, gdy w danej chwili okażą się niezbędne.

Coraz popularniejsza na rynku usług finansowych staje się księgowość hybrydowa, która łączy w sobie zalety biura rachunkowego z rachunkowością internetową. To nowoczesne i wygodne rozwiązanie, które rozważyć powinien każdy przedsiębiorca stojący przed wyborem formy prowadzenia rachunkowości w swojej firmie.

Jak działa księgowość hybrydowa w moim biurze?

Przedsiębiorca otrzymuje ode mnie bezpłatny dostęp do działającego w chmurze systemu (Moje Biuro 24 zintegrowany z wFirma), który umożliwia:

– wystawianie faktur sprzedaży, które są automatycznie księgowane do systemu,

– stały wgląd do dokumentów księgowych, rejestrów, ewidencji, deklaracji, analiz, list płac, terminarza itp.,

– możliwość tworzenia umów o pracę, umów zleceń, aneksów, świadectw pracy,

– płatności podatków, czy składek bezpośrednio z systemu do US/ZUS

– stały dostęp z dowolnego miejsca pobytu przez 24 godziny 7 dni w tygodniu, niezależnie od godzin pracy biura,

– bezpieczne przechowywanie i przetwarzanie danych dostosowane do unijnego rozporządzenia RODO, dane przechowywane są w profesjonalnych serwerowniach posiadających najwyższe certyfikaty bezpieczeństwa

– bezpłatne i bieżące aktualizacje systemu, co daje gwarancję zgodności systemu z aktualnym stanem prawnym.

Dokumenty kosztowe przekazywane są mi w formie skanu poprzez e-mail, udostępniane bezpośrednio na dysku Google lub za pomocą systemu z użyciem modułu CRM, zsynchronizowanego także z dyskiem Google lub Dropbox. Następnie są one przeze mnie weryfikowane i księgowane, w tym także poprzez OCR (automatyczne odczytywanie zeskanowanych faktur zakupowych).

Natomiast dokumenty w postaci oryginalnej, papierowej znajdują się w Waszej firmie i w zależności od potrzeb pozostają do Waszej dyspozycji.